... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..

Nejlepší čaje na hubnutíNalijte si do šálku čaj a shazujte kila s každým douškem
Čaje na hubnutí jsou nejúčinnější, když je pijete teplé nebo čerstvě připravené. Poradíme vám, který druh čaje vypít a v kolik hodin, aby zeštíhlující účinky byly co nejsilnější.


Díky éterickým olejům, minerálním látkám, vitaminům, hořčinám a tříslovinám si z konvice nalijete teplý nápoj nejen pro zahřátí, ale i na hubnutí. Chcete-li, aby čajová kúra byla úspěšná, musíte si vařit všechny čtyři druhy čaje a vypít ho denně 2,5 litru. Současně je nezbytné racionálně se stravovat a nezapomínat na aktivní pohyb.

 


08:00 ZELENÝ
Ideální při snídani! Díky obsahu kofeinu nastartuje zelený čaj látkovou výměnu organismu a přitom neuškodí srdci. S pomocí vysokého obsahu manganu se tukové zásoby začnou odbourávat. Vitamin B působí močopudně.

 


10:00 MATHÉ
Tento čaj se získává z listů cesmíny a je bohatý na vitaminy B, C a minerální látky. Je ideální, když vás přepadne nečekaný hlad. Skvěle detoxikuje organismus, upravuje trávení, například pomáhá při zácpě a snižuje chuť k jídlu. Co více si přát, když chcete mít hezkou postavu?

 


12:00 BŘEZOVÝ
Čaj z březových listů vyplaví z těla přebytečnou vodu. Poradí si i s nafouknutým břichem. Ještě zázračněji bude působit, když ho smícháte se šalvějí nebo s kopřivou Tato směs je však hořká, proto nemusí chutnat každému. Březový čaj pomáhá vylučovat z těla balastní látky, příznivě ovlivňuje činnost jater a skladbu střevní mikroflory.

 


15:00 ROIBOOS
Máte odpoledne chuť na něco sladkého? Vypijte šálek tohoto čaje. Uspokojí váš mlsný jazýček a tím vás ochrání před konzumací sladkostí. Roiboos je jihoafrickým národním nápojem, je charakteristický sladkou chutí a červenohnědou sytou barvou. Má močopudné účinky, snižuje hladinu cukru v krvi i krevní tlak. Příznivě ovlivňuje zažívací obtíže.

 


18:00 LAPACHO
Neobsahuje kofein, proto si ho můžete dopřát i ve večerních hodinách. Obsahuje hodně minerálních látek, kromě jiného i hořčík a fosfor. Tento čaj odstraňuje z těla nečistoty a posiluje činnost vnitřních orgánů. Podporuje trávení, látkovou výměnu a zlepšuje prokrvení. Říká se, že pokud budete pít 1 šálek denně, dožijete se 100 let.

 


TIPY NA PŘÍPRAVU


- Nejdůležitější složkou čaje je samozřejmě voda. Měla by být měkká a bez uhličitanu vápenatého, aby se chuť čaje naplno rozvinula. Namísto vody z vodovodu můžete použít i vodu stolní.
- Nejlepší je používat čerstvé lístky čajů nebo čaje sypané. Pokud to nejde jinak, můžete občas použít i čaje sáčkované.
- Každý čaj louhujte 3-5 minut. Výjimkou je čaj březový, který potřebuje až 10 minut, aby se dobře vylouhoval.
- Sladidla, jako jsou cukr, med, nebo umělá sladidla, nepoužívejte. Raději si do čaje vhoďte skořici, zázvorový prášek, citronovou kůru nebo mátu.

Zdroj: Blesk pro ženy


 

Bylinkové čaje vhodné na hubnutí

Na jednu porci potřebujete 2 lžičky sušených květů nebo listů a 150-200 ml vody. Čaj nechte louhovat 5-10 minut a pijte ho ještě teplý.


HEŘMÁNKOVÝ

Uvolňuje křeče, chrání před nebezpečnými zárodky a pomáhá regulovat trávení.


ŠALVĚJOVÝ

Posiluje nervovou soustavu a povzbuzuje látkovou výměnu.


KOPŘIVOVÝ

Má pročišťující účinky. Při hubnutí zbaví tělo metabolických zplodin.


MĚSÍČKOVÝ

Podporuje látkovou výměnu a zvyšuje spotřebu energie.

KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one