... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..

Ultrazvuková liposukce

Ultrazvuková neboli asistovaná liposukce využívá k odsávání speciální kanylu, která produkuje ultrazvukovou energii. Tato energie působí na stěny tukových buněk a tuk zkapalní. Ultrazvuková liposukce se obvykle používá u zvazivovatělých ploch těla, například horní poloviny zad nebo při zvětšení mužského prsu. Při asistované liposukci rozlišujeme:

         * UAL - ultrasonic-assisted liposuction - kdy je ultrazvuková energie přenášena do podkožní tkáně, kde způsobuje rozpad tukových buněk.

         * E-UAL - external ultrasonic- assisted liposuction - při níž jsou tukové bunky narušovány ultrazvukem přes kůži.

Výhodou ultrazvukové liposukce je schopnost pronikat tkání s vyšším obsahem vaziva, např. tkání tukovou, lze jí použít po předchozí liposukci a další výhodou je i menší krevní ztráta. U této techniky však více hrozí popálení kůže. Pro bezpečnost zákroku je velmi důležitá kvalitní anestezie a náležitá pooperační péče. Podstatný je ale především průměr užívaných liposukčních kanyl. Širší kanyly odsávají větší množství tuku a šetří tak čas i námahu. Tento typ kanyl za sebou po odsátí zanechá větší prázdný prostor a tím způsobuje výraznější nerovnosti povrchu kůže. V současnosti se více užívají kanyly o menším průměru. Rozsáhlejší postupy liposukce (více než 5 litrů tuku) vyžadují pozornou následnou péči. S tukem ztrácíte také vodu, vitamíny a řadu výživných látek, jejichž ztráta může být příčinou pooperačního šoku. Konzultujte proto se svým lékařem, jaká pooperační péče vám bude zajištěna. U ultrazvukové liposukce existuje riziko nekrotizace povázky svalové (fascie) případně nekrotizace kuže nad odsávanou plochou, pokud se chirurg koncem kanyly příliš přiblíží k výše popisovaným tkáním.
14.04.2016 14:08:04
Andrea
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one