... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..
Po zákroku bude odtékat část infiltračního roztoku z kožních řezů. Jde o tekutinu, která nebyla odsáta liposuktorem a která se dosud nevstřebala do organismu. Roztok může být zabarven krví, kvůli tomu se není třeba znepokojovat. Po několika hodinách odtékání roztoku ustane. Občas bývá používána malá drenážní trubička vložená po několik dnů pod kůží jako prevence nahromadění tekutiny ve tkáni. K redukci otoku a zlepšení stavu kůže budete vybaveni přiléhavým elastickým prádlem po několik týdnů.
Obvykle už po týdnu si budete muset pořídit menší velikost elastického prádla. Záhy po operaci byste měli začít s cvičením dolních končetin, případně vstát z lůžka a krátce se projít. Jde o preventivní opatření proti tromboembolickým komplikacím. Několik prvních dní zůstanete ve fyzickém klidu, budete užívavat analgetika a postupně se vracet k normálním pohybovým aktivitám. Rozsah otoků a hematomů je individuální, pravděpodobně však budete cítit ztuhlost, bolest, pálení, či u vás dojde k dočasnému snížení citlivosti.
Lékař vám také nasadí antibiotika jako prevenci infekce. Větší část pooperačního otoku ustupuje asi za 7– 10 dní. Stehy bývají obvykle odstraňovány do týdne po operaci. Většina pálení a otoků obvykle mizí během 3 týdnů. Hojení jizev je však postupný proces a zotavení závisí na vaší fyzické kondici. Odeznívání otoku vám mohou pomoci i různé formy masáží, které vám doporučí lékař.
Není-li vaše zaměstnání příliš fyzicky namáhavé, můžete počítat s návratem do něj už 3. či 4. den po operaci. Přesto neočekávejte, že bezprostředně po operaci budete dobře vypadat. Nové liposukční techniky jsou šetrnější než původní, přesto budete určitou míru bolesti či svědění cítit několik týdnů.
Definitivní výsledek však uvidíte až za 2 – 3 měsíce, výjimečně až 6 měsíců po operaci.
Při rekonvalescenci budete chodit na pravidelné kontroly, aby váš lékař mohl posoudit, zda nepotřebujete například opravu zákroku či zda vás nepostihla některá z komplikací.

Přibližně po 4 týdnech už můžete začít s rekreačním sportem a fyzickou námahou.

Pokud budete mít modřiny, nedoporučuje se opalování. Rovněž bude nutné počkat se sluněním nejméně tři měsíce, dokud vám nevyblednou jizvy.
14.04.2016 14:11:11
Andrea
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one