... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..

Konvenční liposukce

Suchá technika: Při této technice není pod tukovou tkáň vstřikována tekutina – odtud název suchá technika. Při této metodě je nutné použít vyšší podtlak, jehož následkem může být vyšší krevní ztráta nebo poškození tkáně či ve výsledku výraznější nerovnosti. Tato metoda je v současnosti považována za zastaralou a příliš se již nevyužívá.

Vlhké techniky: Do podkoží je vstřikován roztok, který vyplní místo po odsátém tuku. Obsahuje adrenalin, který svým účinkem snižuje krvácení. Jednotlivé vlhké techniky se od sebe liší především množstvím použitého roztoku. Roztok je směsí nitrožilního solného roztoku, lokálního anestetika a epinephrinu (látka, která vyvolává stažení cév). Tato technika umožňuje snazší odstranění tuku, snižuje ztráty krve a poskytuje znecitlivění v průběhu operace i po ní. Vstříknutý roztok také pomáhá redukovat množství podlitin po operaci. Odsávací kanyla je do těla vpravována krátkými, maximálně několik centimetrů dlouhými řezy, které obvykle chirurg umisťuje do přirozených záhybů kůže, aby po zhojení byly co nejméně viditelné.

          * wet technika (prostá vlhká technika)
Objem vstřikované tekutiny je v tomto případě menší než předpokládané množství odsátého tuku. Obvykle 200 – 300 ml roztoku na odsávanou oblast.

          * super– wet technika
Objem vstřikové tekutiny je u této techniky zhruba stejný jako předpokládaný objem odsátého tuku. Tento způsob je podobný tumescentní technice, ale místní anestetikum v roztoku obvykle obsaženo není anebo jen v malém množství.

           * tumescentní technika
V případě tumescentní techniky je do ošetřované plochy aplikováno velké množství roztoku injekční formou. Tumescentní liposukce je obvykle prováděná u pacientů, kteří vyžadují pouze lokální anestezii. Tento zákrok trvá déle než konvenční liposukce (trvá maximálně 3 hodiny, většinou jen pouhé 2 hodiny). Protože obsahuje určité množství znecitlivujících látek (obvykle lidocain), další anestezie není nutná. U této techniky je obvykle použito 2 – 3x více tekutiny, než je objem odsávaného tuku. Výsledkem je otok (angl. tumescence). Další postup je pak stený jako u konvenční liposukce.
14.04.2016 14:07:01
Andrea
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one