... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..
Liposukce může být provedena za použití lokální či celkové anestezie anebo tumescentní technikou:

         * místní anestezie

Liposukce velmi malého rozsahu může být provedena v místní anestezii, tj. ošetřovaná oblast kůže je naplněna roztokem místního anestetika.

         * tumescentní technika

Při tumescentní metodě je použit velmi zředěný roztok místního anestetika. Z tkáně s kontrahovanými cévami (působením adrenalinu) anestetikum vstřebává pomalu do krevního oběhu a nejsou tak překročeny povolené hladiny anestetika v krvi. Výhodou také je, že díky pomalému vstřebávání působí místní anestetikum v cílové oblasti dlouhodobě. Nevýhodou je toxické působení lidocainu. Při této technice můžete pociťovat při postupném vstřikování tekutiny nepříjemné pocity.

         * celková anestezie

Celková anestezie je pro pacienta nejpříjemnější, protože veškerá bolest při zákroku je eliminována. Potlačení bolesti je omezeno jen na dobu zákroku, po operaci je nutno podat analgetika. Volba analgetika závisí na rozsahu výkonu. Celková anestézie vám zajistí spánek v průběhu celé operace. Je však nutné vynechat jídlo, pití a kouření po dobu asi 6 hodin před celkovou anestezií. Je také možné použít wet techniku s užitím přísady místního anestetika. Pacient je při vědomí, případně pospává. V průběhu zákroku jej lze vyzvat k potřebné spolupráci, např. k otočení na druhý bok. Podle potřeby vám budou v průběhu zákroku podávána analgetika nebo tlumící léky k omezení nepříjemných pocitů, jako je bolest a pálení.

         * epidurální anestezie

Při epidurální anestezii se jehla s anestetikem zasouvá do páteřního kanálu. Budete při plném vědomí, avšak bolest v dolní části trupu a dolních končetinách nepocítíte. Tento způsob anestezie není u liposukce příliš obvyklý. Využití je možné jen v případě, že podstupujete liposukci v dolní polovině těla.
14.04.2016 14:08:54
Andrea
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one