... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..

Méně známé ovoce: Karambola

Méně známé ovoce: Karambola - obrázek

Méně známé ovoce: Karambola - obrázek

Mnoho lidí zná toto ovoce hlavně od vidění, protože bývá často použita na ozdobu sladkých pokrmů v restauracích.

Karambola je nízký stromek (Averrhoa carambola) pocházející z Indie, který se dnes pěstuje také v dalších tropických a subtropických oblastech jako je Brazílie, Kolumbie a Thajsko.


Karambbola je pěti až šesticípý plod, který má ostré hrany a hladkou zelenou nebo žlutou slupku. Tyto plody jsou velké šest až dvanáct centimetrů a váží mezi 50 až 100 gramy. Uvnitř se ukrývá šťavnatá dřeň jantarové barvy, která má sladkou nebo mírně kyselou chuť. Karambola dozrává po celý rok a voní po jasmínu.


Toto ovoce obsahuje množství vitaminu C a minerální látky jako je vápník, železo, hořčík a fosfor. Posiluje kosti a také imunitní systém.


Karambolu lze skladovat jen po omezenou dobu, proto se k nám dováží ještě nezralá, v pokojové teplotě pak plod dozraje a poté se musí hned zkonzumovat. Jí se hlavně čerstvá se slupkou a se zrníčky, nebo slupku můžeme také lehce stáhnout. Zajímavý tvar karambolu předurčuje k tomu, aby zdobila různé poháry, zákusky, zmrzliny -když se totiž nakrájí na plátky, tak tvoří efektní hvězdičky.

18.05.2008 11:55:01
Andrea
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one