... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..
Grapefruit - obrázek

Grapefruit - obrázek

Sice lehce nahořklé ovoce, zato však zásobárna vitaminu C a dalších prvků, které skvěle nahodí náš organismus po ránu.
Toto oblíbené jižní ovoce pochází ze subtropů Střední Ameriky, má různé odrůdy- jsou žlutomasé, červené nebo růžové a lisuje se z nich šťáva plná vitaminů a účinných látek. Jde zejména o vitamin C, který posiluje imunitní systém, hořký glykosid naringin podporující trávení a enzymy povzbuzující látkovou výměnu. Grapefruit je také bohatý na bioflavonoidy, což jsou rostlinné ochranné látky, které až dvacetinásobně zvyšují účinnost vitaminu C. Cenný je i obsah vitaminů skupiny B a kyseliny listové.


Účinky na organismus
- podporuje produkci hormonů
- posiluje obranyschopnost a imunitu
- je prevencí nachlazení a infekcí
- čistí střeva
- posiluje střevní flóru
- aktivuje látkovou přeměnu v buňkách
- pomáhá při snižování váhy
- podporuje růst buněk


Grapefruity mají velký obsah vody, proto se velmi hodí k odšťavňování. Tím se sice ztratí část bioflavonoidů, ale vitaminy zůstávají. Kromě šťávy k přímé spotřebě mají další využití, hodí se do ovocných salátů, kompotů, dezertů, k dochucení masa. Požití velkého množství této šťávy však může u alergiků vyvolat pálení žáhy.


Tak jako u dalších citrusovým plodů je jeho nevýhoda v chemickém ošetření. Do velkoobchodů se dodávají nezralé a v dozrávárnách je za pomoci etylenu urychleno jejich dozrávání, proto jim pak chybí přirozená sladkost a chemické insekticidy mohou pronikat slupkou až do dužniny.
18.05.2008 11:25:52
Andrea
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one