... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..

K hubnutí po porodu údajně přispívá spánek

S hlavolamem vyrukovali američtí vědci na čerstvé maminky. Poradili jim, že pokud chtějí shodit nadbytečné kilogramy nabyté v těhotenství, měly by se i v období náročné péče o kojence snažit dopřát si víc spánku.

Badatelé zjistili, že matky, které spí denně pět hodin nebo i méně v době, kdy je jejich ratolestem šest měsíců, budou mít s třikrát větší pravděpodobností do roka nadváhu než ty matky, které více odpočívaly.

"Už nějaký čas víme, že nedostatek spánku je spjat s přibíráním na váze, ale tato studie ukazuje, že dostatek spánku − byť o dvě hodiny více − může být pro novopečené matky stejně důležitý jako zdravá strava a cvičení k tomu, aby se dostaly na svou předporodní váhu," říká vědkyně Erica Gundersonová.

Gundersonová a její kolegové studovali na Harvardově univerzitě prenatální a postnatální zdravotní stav 940 žen. U těch, které spaly pět hodin nebo méně během nocí, kdy jejich dětem bylo šest měsíců, hrozila větší pravděpodobnost, že budou mít rok po porodu pět kilogramů nadváhy.

Ženy, které spí v noci sedm hodin nebo víc, ubývají na váze rychleji, tvrdí vědci v článku zveřejněném v odborném časopise American Journal of Epidemiology.

Zdroj: zde

KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one