... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..

Jak shodit kila po porodu?

Každá žena je jedinečná, tudíž i těhotenství a přibraná kila během tohoto období je věc velmi individuální. To samé platí i pro shazování kil po porodu. U někoho je to otázka několika týdnů, u jiných několika měsíců až roků.

Některé ženy přiberou během těhotenství pouze 6 kilo jiné až 30 kilo. Někdo přibírá průběžně od prvního měsíce těhotenství,  jiná začne nabývat na hmotnosti až v jeho druhé polovině. Vše je velmi individuální.

Všeobecně se nejvíce přibere v období mezi 20. a 30. týdnem těhotenství. Průměrný váhový přírůstek je 9-15 kg a je ovlivňován hormonálně - prostřednictvím progesteronu, přičemž odborníci považují za ideální váhový přírůstek 12 kg.  Z toho připadá 3-3,5 kg na plod, kolem 2,5 kg na placentu, zvětšenou dělohu a plodovou vodu, několik kg jde na vrub zvětšeného objemu krve a zadržených tekutin a kolem 3,5 kg tvoří zásobní tukové tkáně. Tuk se ukládá především na břiše, na hýždích, stehnech a na horní polovině těla.

A jak s těmito kily bojovat?

Většina odborníků doporučuje pravidelný pohyb a správnou životosprávu již v těhotenství. Rozhodně by ženy neměly jíst za dva a velmi opatrné by měly být i na tzv. doplňky stravy - multivitamíny pro těhulky. Někteří gynekologové doporučují tyto přípravky brát až od 20. týdne těhotenství a to např. max. 3krát týdně. Vše samozřejmě záleží na zdravotním stavu každé ženy.

Základem hubnutí po porodu by měla být vyvážená strava. Přestože novopečená maminka nemá příliš času, je velmi důležité jíst po celý den po malých dávkách. Hubnutí by nemělo být nijak drastické, ideální je úbytek 1-2 kg za měsíc. Výsledek je však trvalejší. V jídelníčku by neměla chybět zelenina a ovoce. Je možné, že některá zelenina může způsobovat u dětí nadýmání. Nicméně potřebné vitamíny a minerály získáte právě z čerstvého ovoce a zeleniny, a ne z vitamínových prostředků. Dále byste měly jíst hodně nesladkých zakysaných mléčných výrobků, méně tučné druhy sýrů, rybí a drůbeží maso. Vyloučeny by měly být cukrovinky, cukr a slazené nápoje.

Pohyb je velmi důležitý

Pro hubnutí je důležité podpořit spalování tuků pohybem. Odborníci doporučují cvičení doma podle kazety - můžete tak využít čas, když to zrovna jde. Dvacetiminutové cvičení nastartuje rychlejší spalování tuků na 24 hodin. Znamená to, že dvacet minut cvičíte a 23 hodin a 40 minut tělo "hubne samo". Vyhraďte si pro sebe denní dobu, kdy vás pokud možno nebude nikdo a nic rušit.

Zdroj: zde
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one