... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..

Dieta podle krevních skupin

Autorem diety podle krevních skupin je americký doktor Peter d Adamo, který při tvorbě teorie této diety vycházel ze zkušeností s pacienty. Na svém sanatoriu sledoval, jakým způsobem reagují na jednotlivé potraviny.

Princip diety podle krevních skupin:

Tato dieta spočívá v rozdělení lidí do čtyř kategorií dle jejich krevní skupin - A, B, AB nebo 0. Teorií této diety je, že jsme zvyklí na určitý druh stravy, kterou jedli již naši předkové. Proto se v případě této diety rozděluje i jídlo na tři skupiny - prospěšné, neutrální a zakázané. Z toho vyplývá, že bychom měli konzumovat převážně doporučený druh potravin (čerpáme z nich energii), případně stravu neutrální (má sytící účinek). Zakázané potraviny pro nás naopak žádný užitek nemají a navíc se ukládají v našem organismu formou tuků a ještě ke všemu mohou přivodit zdravotní problémy.

Doporučené potraviny u jednotlivých krevních skupin:

A - zde byli předkové zemědělci a proto se doporučuje převážně vegetariánská strava a z masa pouze to rybí (červené maso a mléčné produkty mají negativní vliv na trávení).

B - bývali kočovníci a dalo by se říci, že jídelníček této krevní skupiny je nejvíce vyvážený. Skupina B je opakem skupiny A a proto se zde doporučují téměř všechny druhy masa (kromě kuřecího) a mléčné produkty.

AB - to je kombinace skupiny A a B, proto lidé s touto krevní skupinou mohou jíst prospěšné a neutrální potraviny z obou krevních skupin.

0 - dříve měli skupinu 0 lovci, proto v jejich jídelníčku bude nejvíce zastoupeno maso a masné produkty. Krevní skupina 0 si musí dávat pozor na konzumaci kyselého ovoce.

Negativa:

Kritici této diety upozorňují na to, že zakázání zdraví prospěšných potravin, jako jsou např. ovoce a zelenina či mléčné produkty, může vést k nedostatku důležitých vitamínů, což s sebou přináší zdravotní rizika.

14.04.2016 13:26:08
Andrea
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one