... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..
Nošení těhotenského bříška není jednoduché, hlavně ke konci těhotenství.
Cvičení přispívá ke zlepšení psychické kondice a celkově usnadňuje těhotenství.

Tyto nenáročné cviky jsou bezpečné pro většinu těhotných žen.
Před zahájením jakéhokoliv cvičebního programu se však vždy poraďte s lékařem a nikdy se nenuťte do něčeho, co vám není příjemné.
Dokonalý tvar a pevnost pozadí není samozřejmou výsadou ani superštíhlých žen. Proto není nikdy pozdě začít bojovat za nápravu. I když máte pár kilogramů navíc, můžete se pyšnit pozadím, který bude směle konkurovat tomu Jennifer Lopezové.
Dosažení pěkného pasu není jen otázkou cviků pro břišní svalstvo.
Nepěkný tvar pasu je způsoben více faktory.
Především je to ochablé, nedostatečně trénované břišní svalstvo, tj. přímý břišní sval a šikmé břišní svaly. Toto ochablé svalstvo je většinou doprovázeno zkrácením svalů paravertebrálních, dále zkrácením flexorů kyčelního kloubu a čtyřhranného svalu bederního.
Vzhled nohou bývá často znehodnocen nadměrným ukládáním tuku ve stehnech. Tento problém má v české populaci většina žen a se svými stehny není spokojena každá druhá žena. Tvar stehen je dán především geneticky, přirozeně se na něm podílí také životospráva a životní styl. Nyní si popíšeme některé základní cviky pro tuto partii.
Mít hezké a pevné hýždě chceme hlavně z estetických důvodů, ale ani ty zdravotní nelze opominout. Hýžďové svaly se totiž podílejí na správném držení pánve, čili také na držení celého těla. Pokud jsou tyto svaly slabé, mohou být zodpovědné například za bolesti v oblasti beder. Procvičování těchto svalů má kladný vliv také na vnitřní orgány uložené v pánvi.
Gymnastický míč je jednou z nejlepších pomůcek, který umožňuje provozovat mnohostrannou činnost upevňující vaše zdraví i fyzickou kondici. Procvičit se dá na gymnastickém míči opravdu celé tělo a mnohdy i hluboko uložené svaly, které se při cvičení bez míče zapojují jen velmi těžce. Necvičí se jen při hopsání vsedě, ale můžete se na míči válet po břiše, po zádech, nemluvě o použití coby cvičební pomůcky třeba v sedu či lehu na zemi. Cvičení s tímto míčem snižuje napětí organismu, posiluje břišní a zádové svaly a aktivuje klouby. Gymnastické míče jsou určeny pro nácvik stability, koordinace pohybu, reakcí svalstva na změny polohy. Aktivizují motorické funkce těla. Používají se při rehabilitaci páteře.
MIC

Jestliže chcete koupit míč k sobě domů, musí odpovídat zejména vaší výšce a to tak, že když na míči sedíte nohy musí v kolenou svírat větší než praví úhel, mít menší gymnastický míč není ze zdravotního hlediska vůbec vhodné a na větším míči hrozí nebezpečí pádu.


S váhou si nemusíte dělat starosti, protože nosnost gymnastického míče je až 300 kg. Jejich povrch je bakteriocidní, takže by se na něm neměli udržet ani mikroby ani bakterie. Na tom, že jde o geniální pomůcku jak pro cvičení, tak pro relaxaci, se jistě shodneme.
Zádové svaly jsou nejčastěji opomíjenou svalovou oblastí při cvičení. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že svá záda „nemáme na očích“ tak často.
Postavíme-li se k zrcadlu, vidíme zejména svalstvo stehen, břicha, hrudníku, ramen a paží.
Podvědomě tak ve fitness cvičíme zejména tyto svalové partie, na kterých se naše snažení více projeví. Alespoň před zrcadlem to tak vypadá.
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one