... rady, postupy, nápady ...
... blog nejenom o hubnutí ..
Způsobů, jak cvičit, jak "nastartovat" hubnutí a jak zhubnout, je celá řada …


Způsobů, jak zhubnout, je celá řada. Vidíte to sama, reklamy na "zaručeně" spolehlivé přípravky, které údajně při hubnutí odvedou veškerou práci za vás, na cereální potraviny, a i na plastická operace jsou na každém kroku..Tím výčet samozřejmě nekončí, dále tu máme například trávení hodin v posilovně, odpírání si sladkých, tučných jídel a vůbec všech dalších pochutin. Pokud máte dostatečnou vůli a jste ochotná trápit se takovým „odříkavým“ způsobem, směle do toho, držím vám palce.Ale ostatním ženám,které stále hledají něco spolehlivějšího, s rychlejšími účinky a hlavně něco, co je nezruinuje, radím jediné - běhat, běhat, a běhat! O tomto sportu jste už určitě přečetla spoustu článku,ostatně, není to žádná novinka, ale fakt, že jste se na běhání ještě nevrhla, značí, že vás žádný z oněch článků dostatečně nemotivoval. Ale věřte, že běhání Vám pomůže vypracovat si hezkou postavu až v neuvěřitelně krátké době.

1. PROČ BĚHAT?
Běhání je báječný způsob pro hubnutí ale i jak si upevnit fyzičku, vytvarovat postavu, zlepšit náladu a celkově udělat hodně pro své zdraví. Jeho výhody jsou především naprostá finanční a časová nenáročnost.

2. CO POTŘEBUJETE?
Jediná věc, kterou potřebujete, je vhodná obuv a oblečení. Boty by měly být speciálně odlehčené, aby se neničila kolena, ale osobně si myslím, že vám pro začátek postačí i obyčejné tenisky. V oblečení se musíte cítit pohodlně, uzpůsobte ho počasí.

3. JAK ČASTO BĚHAT?
Optimální pro účinné hubnutí by bylo, vyhradit si na běhání 3 dny v týdnu. .5 je moc a 1 málo, ale vše závisí na vašich osobních možnostech.

4. ZA JAK DLOUHO BUDOU VIDĚT VÝSLEDKY?
Pokud budete běhat 3x týdně 45 minut, zlepší se vám fyzická kondice asi za 14 dní a na postavě uvidíte první změny zhruba za měsíc Pro hubnutí je ale také důležité, aby jste do svého programu zařadily také minimálně jednu další aktivitu, např. plavání,aerobic,posilování...a alespoň trochu omezili konzumaci sladkých a tučných jídel.


5. PRO ÚČINNÉ HUBNUTÍ JE DŮLEŽITÝ TRÉNIKOVÝ PLÁN .
Osvědčuje se i tzv. indiánský běh - střídání běhu s chůzí. Pro začátek si na běhání vyhraďte půl hodiny, později si duto dobu prodlužte podle svých potřeb. Určitě nepodceňujte strečink,je naprosto nezbytný. Nejdříve musíte svaly zahřát, proto si dejte asi 5-10 minut běhu v mírnějším tempu. Pak následuje protažení nohou. Potom začtěte se samotným tréninkem. Běhejte ve středním tempu, až budete natolik unavená, že už nebudete moci pokračovat, vystřídejte běh za chůzi v rychlejším tempu nebo středním tempu. Až si trochu odpočinete,začněte opět s během. Indiánský běh zopakujte ještě asi 3x, nezapomeňte se na závěr ještě pořádně protáhnout, aby jste se mohla příští ráno zvednout z postele. Až se vám trochu zlepší fyzička, můžete zkracovat dobu chůze, popřípadě jí úplně vynechat.Po prvním tréninku se asi budete cítit hodně unavená a možná už nebudete mít do dalšího chuť. Zkuste ale vydržet, vaše krásná postava vám za to stojí, ne?

6. JAK VYDRŽET
Bohužel neexistuje žádný univerzální návod, jak u běhání vydržet, ale zkuste následující..Aby vás to bavilo, berte si s sebou třeba walkmena, psa nebo kamarádku. Pište si deník a zaznamenávejte do něho všechny své dosavadní úspěchy, určitě vás to motivuje.

A hlavně věřte, že se váš sen o hubnutí a o krásné postavě už je splněn a mějte se ráda.

Zdroj:

http://www.fitnessy.cz/hubnuti_cl_1.html
KOČIČÍ NÁPADY
Krasa.cz
Parfemy.cz
Hodinky.cz
Nakupnicentrum.cz
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one